Technology

Fantastyczny mecz Dumy Katalonii - przegrana Realu Madryt rezultatem jeden do trzech!

09.08.2023, 10:27 0 komentarzy

Real pokonany - Duma Katalonii wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Bez cienia wątpliwości ostatnio formuła organizacji meczu o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła. Swego rodzaju zawód czuć mogą sympatycy futbolu z Hiszpanii, ponieważ spotkania o to trofeum przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o to trofeum walczą na ten moment 4 drużyny, a triumfatorzy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w finałowym starciu. W tym sezonie w finałowym meczu przeciw sobie stanęły zespoły madryckiego Realu i Barcelony. Piłkarscy sympatycy z całej Europy mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszej jedenastce drużyny FC Barcelony występuje kapitan polskiej drużyny, czyli Lewandowski.

Nasz gracz stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Przed tym pojedynkiem sporo specjalistów od futbolu zaznaczało, iż głównym faworytem do zwycięstwa jest madrycki Real. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Pucharu Mistrzów oraz panujący w tym momencie mistrz La Liga to istna maszyna do zwyciężania spotkań finałowych, i właśnie z tego powodu sporym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich triumf. Od rozpoczęcia finałowego pojedynku zdecydowaną przewagę miała ekipa Barcy. Piłkarze fenomenalnie się rozumieli na boisku i z powodzeniem konstruowali następne ataki w pobliżu szesnastki oponenta. W starciu finałowym pierwszy gol został strzelony przez graczy FC Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który wykończył niesamowite dogranie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan kadry narodowej Polski, któremu wybitnym zgraniem popisał się Gavi. Rezultatem dwa do zera dla Dumy Katalonii skończyła się pierwsza połowa, a piłkarze madryckiego Realu prezentowali się fatalnie na tle przeciwnika. Obraz gry w II połowie nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed końcem FC Barcelona zdobyła trzeciego gola. Real zdobył honorową bramkę w dodatkowym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W końcowym rozrachunku starcie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.